Ložisko v patě

Nimrání se ve šlapkách... rozdily a tak
Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Musim rict, že jako prvni jsem videl fotky Boostyho slapky Boost Nr.2
a je to neskutecny masakr. Neskutecny konstrukcni a nestrojarsky zpracovani, upne jsem z toho sral. Ma te se na co tesit az Boosty pripravi fotky k nahlednuti. Se z toho takzvane poserete.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Prosím prosím prosím! Boooostyyyy! :twisted:

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...vravis, ze ked niekto pojde k nemu ju vyskusat, poloyia mu na stolicku serbel :D

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Boosty píše:My často když srovnáváme šlapky zapomínáme na to zásadní. Na chod. Všichni výrobci dělaji své stejné šlapky s různými převodovými kotouči a tak se stane, že i když každý hraje na stejnou šlapku, tak hraje na něco jiného. Každý je zvyklý na jiný tvar kotouče a ani si to nemusí uvědomovat, a pak se ty názory budou různit, protože ty kotouče (vačky) na hře dělají dost na to, aby člověk který už nějakou dobu hraje to poznal. To by chtělo, když budem sdělovat poznatky z různých šlapek, si taky všimnout tvaru kotouče ( jestli je kulatý,velký malý, nebo eliptický, popřípadě ho přirovant k jiné...já vim, je to psycho, ale jedině takto můžem zaručit, že naše názory budou objektivní..
Tudíž já jsem testoval Cobru s eliptickým tvarem a hrála doobře, ale dostat se mi do ruky Cobra s kulatým a ještě ne zrovna malým, tak ji asi rozbiju.
Ja som skusal IC / IC junior iba powerglide tj elipsa.

Posluchač3
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2016 15:08

Re: Ložisko v patě

Příspěvek od Posluchač3 »

Zdravím bubeníci.. Aby řeč nestála..
Otvírám staré téma. Mám dva singly jednořetízkové Pearl 880 z roku 1990. V patě mají vůli, myslel jsem, že by stačilo koupit nové panty, třeba od DW. Nicméně po sečtení nákladů, stráveného času s repasí, možné vůle v ložiskách, vytahaných řetízků jsem se rozhodl koupit singly nové, respektive málo jeté. Také přechod ze (dvou)šlapky DW 5002 TD3, kterou používám, je pro nohy citelný. Také bych chtěl pocvičit na stará kolena různé techniky (Heel Toe, atd.). Takže pedál raději delší nebo Longboard? Jednořetízkáč nevadí. Solidní ložisko v patě podmínkou, respektive možná úprava staršího pedálu. Např koupit starší šlápoty vyšších řad a dodělat panty. Dvoušlapka upravitelná na singly možná nebo i dvoušlapka bez možnosti 2 singlů na úrovni DW 5002 za rozumnou cenu . Cenová relace okolo 3.000 za ks i více, kdyby se jednalo o výhodný poměr cena/kvalita...Značky pokud možno Pearl, Tama, DW.

Objevilo se něco za 10 let na trhu nového a zároveń se osvědčilo? Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Ložisko v patě

Příspěvek od miross »

Mám velice dobrou zkušenost s pedály Tama Iron Cobra konkrétně starší model Power Glide, Eliminator od Pearlu taky není špatnej s DW jsem toho moc nenahrál, ale oproti předchozím jmenovaným je cenově dražší (beru v potaz verze 3000 a 5000). Konkrétně u Cobry jsem si dával ložiska do pat, stačilo jen vyfrézovat uložení a vyrobit osku, cenově vychazí asi nejlíp, záleží na zacházení předchozího majitele.
04.jpg

Odpovědět

Zpět na „Šlapky, dvojšlapky“